top of page

גישה טיפולית

בעבודתי משתלבים עולמות שאני מתרגלת שנים רבות: פסיכולוגיה פסיכואנליטית ובשנים האחרונות נוירופסיכואנליזה, ובכלל זה ידע נוירולוגי עדכני, המשולבת בתוך פסיכותרפיה גופנית אנליטית (אנליזה ביואנרגטית), תירגול תנועה (יוגה, סיישין קיטאידו, טייקו),ותירגול מדיטציה ולימוד בודהיסטי.

 

במהלך השנים התמקדתי מצד אחד בהעמקה בידע של פזיולוגיה ואנטומיה ובלימוד הגוף ומערכת העצבים, היכולה להיקרא פסיכותרפיה ביולוגיסטית, ומצד שני העמקתי בפסיכואנליזה (בעיקר רייכיאנית), בהומניזם ובכבוד עמוק לחיים האנושיים שלנו. 

הלימוד האקלקטי הזה הביא אותי לעבודה המתמקדת בגוף-נפש שלנו, שיש בה מימד דינמי, של תוכן, של מתן פשר למה קרה לנו, איך קרה שהפכנו מי ואיך שאנחנו היום. 

מתוך הנחה שזאת הייתה אז הדרך לחיות, ולפעמים ממש לשרוד בעולם; יש בה מימד מעשי, של שינוי במערכת העצבים שלנו, בשימוש בידע העדכני ביותר בנוירופסיכואנליזה, בנוירולוגיה, עם הידע העתיק ביותר שהבודהה לימד אותנו. ולא מעט באמצע. 

דרך שינוי במערכת העצבים והבנה של מה קרה לנו, אנחנו מייצרים שינוי בחיינו, בחויה שלנו בעולם, את עצמנו ואת העולם עצמו. שינוי במערכות יחסים, באפשרות להרגיש רצון ולממש אותו, ועוד. וגם, להבין ולהשלים עם מה שהיה, לפעמים זה שינוי כל כך גדול. 

ויסות מערכת העצבים היא במוקד התשוקה שלי, וחלק חשוב בעבודה אתי הוא הבנה של איך הדברים עובדים, לימוד, פסיכואדיוקציה לחובבי הז'רגון. 

תארים

  • הסמכה להוראה על ידי האיגוד הבינל"א לאנליזה ביואנרגטית Local Bioenergetics Trainer

  • הסמכה כאנליטיקאית ביואנרגטית מטעם האיגוד הבינל"א לאנליזה ביואנרגטית

  • הסמכה בגישור משפחתי ורישום בבית המשפט למשפחה בתל אביב

  • הכשרה בהדרכת יוגה, מכון וינגייט

  • תואר שני M.A. פסיכולוגיה קלינית של הילד והמתבגר, אוניברסיטת תל אביב

  • תואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה ובפילוסופיה, אוניברסיטת תל אביב

להכיר אותי

האתר הזה הוא גלגול של האתר "פעימה", שהיה אחד מאתרי התוכן הראשונים בעברית. הוא ממלא שלוש מטרות:

  1. זה אתר של תוכן, אכסניה שאפשר לבקר בה ולקרוא מאמרים, כתבות  והסברים באספקטים השונים של עבודה פסיכולוגית במובן הרחב שלה. למרות הכתיבה המקוצרת, אני מקוה שיש כאן גם תוכן רציני, מעמיק ושימושי. 

  2. דיאלוג עם אנשים שמתעניינים בשאלות שמעסיקות אותי ומרגישים חברים לדרך (מכיוון ש"דרך" ממש אין אחת ויחידה, אז חשיבות החברים רבה!). דיאלוג זה מתבצע בהערות. אתם מוזמנים!

  3. במה להצגת הפעילות והאפשרות לעבוד אתי, ולהבין איך הכל מתחבר לכדי תהליך מרתק ומשנה חיים, ואיך הוא יכול להפוך חלק משמעותי ממסע הריפוי של חייך. 

  

 

יש כאן הזמנה

 

יש כאן הזמנה: ללמוד, לחקור. את עולם הנפש והגוף, את עולמך שלך. את מערכת העצבים שלנו, שבתוכה אנחנו חיות וחיים. את מערכת העצבים היחודית, הספציפית שלך, שהיא תוצר של ביולוגיה, של תהליכים סביבתיים, חלקם הסטוריים, ולעולם נתונים לאפשרות לשינוי. שינוי עמוק, שיכול לשנות את חיינו. אני יודעת את זה , כי העבודה הזאת שינתה את חיי שלי. 

 

אני מזמינה אותך לקרוא באתר. הקריאה בו יכולה לתמוך בהרפיה אל תוך עצמך, דרך הקשבה עדינה, שקטה, כנה, אולי גם חומלת (כאלטרנטיבה לביקורת העצמית הכרונית). כביטוי לסקרנות אמיתית לגבי עצמך (בניגוד למבקר.ת הפנימית). הקשבה כנה לגוף, לנשימה, לתחושה הפנימית שלנו, שחבויה בגוף הזה שבתוכו אנחנו חיים. הגוף המשתנה, הבוגדני לעתים, הפגיע או החזק. הגוף שלי.

 

קריאה יכולה לתמוך בתנועה להסכים לחוות את המציאות כמות שהיא; לא רק דרך חושים ומחשבה, רעיונות, אידאולוגיות או רגשות, אלא גם דרך הגוף, המציאות הפשוטה הפיסית ביותר האפשרית. ברמת התאים, העצמות, העצבים, הנוזלים והשרירים בגוף, ברמת התחושות שמיתרגמות לרגשות, ברמת מגוון התופעות שהגופנפש שלנו כולל. זאת הזמנה להיכנס אל תוך עצמך, פנימה, ולמצוא שם את מה שיש. לעתים זאת סערה, לעתים אין שם תנועה, יש תקיעות או עצירה של התנועה. לפעמים אנחנו פוגשות בגוף עינוי, אי שקט, ולעתים, אנחנו מבורכות ומוצאות בגוף מנוחה. הייתי רוצה לעזור לך להרגיש את הפעימה העדינה של הנשימה, של הלב החי, של חיים מלאי תחושה, קשר, חיות ומיניות. כל החבילה. בלי צנזורה או הקטנה או צמצום.

 

וגם לראות. יש לא מעט הקלטות של קטעי וידאו, שיכולים להאיר, לגעת. וגם תרגילים, הדגמה של כלים שאני משתמשת בהם בעבודה. זאת לא המלצה  לעבודה עצמית. אמנם זה פתוח למי שרוצה לראות, ואולי להתנסות, אבל חשובה האזהרה הבאה: שימרו על עצמכם, וקחו בחשבון שהאחריות לתרגיל חלה עליך בלבד. אני לא ממליצה לאתגר את עצמך, לא ממליצה לעשות תרגיל שלא מרגיש 100% קל ונוח ונעים. זאת לא הזמנה לאתגר… ודאי שלא כשאני לא נוכחת שם ליד. 

 

הדרך שמוצעת כאן היא פנימה. לגלות את האפשרות לחיות במציאות. בתוך גוף חי. 

   אני מקווה שהחוויה מהאתר תהיה:

יותר העמקה של שאלות חיות (מאשר הסתפקות בתשובות דלות)

יותר איפשור למה שיש (מאשר חיפוש אחרי אידיאלים ו"צריך")

יותר התבוננות שקטה (מאשר התערבות אגרסיבית מכוונת ו"ידענית")

יותר קבלה והתבוננות (מאשר שיפוט)

יותר גוף ולב (מאשר רק ראש)

יותר הויה (מאשר ניתוח וחשיבה קונספטואלית) 

יותר התבססות על ידע מחקרי ומדעי (מאשר על דעות)

על האתר

bottom of page