top of page

הכשרות מקצועיות למטפלים

קבוצות הדרכה וקורסים על פסיכותרפיה בגישת האנליזה הביואנרגטית, פסיכותרפיה גופנית אנליטית, והתיאוריה הפוליואגאלית ושימושיה בקליניקה.

הקורסים והקבוצות מנגישים גוף ידע גופני-נפשי מעמיק, וידע פסיכולוגי עכשוי מעודכן, עם דגש על אינטגרגציה של הבנה אנטומית ופזיולוגית עם פסיכולוגיה אנליטית בגישה התיחסותית. 

קבוצת הדרכה ספט 2022.png

קבוצות הדרכה למטפלים/ות: הגוף בחדר והתיאוריה הפוליואגאלית בקליניקה (קבוצת הדרכה)

קבוצה דו שבועית בזום,  שנפגשת לדיון מונחה אך משתף במקרים מתוך הקליניקה, ומתמקדת בהכנסת הגוף להבנה התיאורטית ולחדר הטיפולים. הקבוצה מתמקדת בישומים של התיאוריה הפוליואגאלית בקליניקה. יובאו בה חומרים תיאורטיים, והדגמה של דרכי עבודה, ומתבצעת חשיבה משותפת על דרכי התערבות מתאימות. הקבוצה מיועדת למטפלים הרוצים לשלב את העבודה הגופנית-נפשית עם הבנה דינמית מעוגנת בפסיכואנליזה.

התיאוריה הפוליואגאלית של סטיבן פורג'ס (1900) מספקת הבנה תיאורטית ופרקטית של תגובות הגנה והתמודדות של מערכת העצבים האוטונומית. מערכת זו, פועלת ללא הרף להערכה של הסביבה דרך תהליך לא-מודע ואוטומטי של ניורוספציה (מונח שטבע פורג'ס), ותהליך ההערכה מסתכם בהחלטה איזו תת-מערכת תהיה דומיננטית: האם תהיה עוררות סימפטתית, ואגאלית וונטרלית או דורסלית, או שילוב שלהן. התיאוריה ות מוטמעת בתוך האנליזה הביואנרגטית, ויחד הן מהוות גישה טיפולית אנרגטית-ביולוגית, עם תשתית פסיכואנליטית דינמית, ועם הבנה אנטומית-פזיולוגית שמאפשרת התמקדות ביצירת שינוי הממוקד באפשרות להתקשרות מיטיבה, וליצירת מיכל (דרך עבודת המטפל.ת עם מערכת העצבים שלה.ו) מקדם התפתחות ושינוי.

למי? הקבוצה מתאימה לבעלות.י מקצועות הטיפול (פסיכולוגים.ות, פסיכותרפיסטים.ות) בעלות.י ידע מוקדם והשכלה בסיסית על התיאוריה הפוליואגאלית, או לבוגרי קורס הבסיס "מערכת העצבים: נתונה או נתונה לשינוי – לעבוד עם התיאוריה הפוליוגאלית")

הקבוצה תדון במקרים, יובאו בה חמרים תיאורטיים, הדגמה של דרכי עבודה, וחשיבה משותפת על דרכי התערבות מתאימות.

איפה ומתי? קבוצת ההדרכה מתקיימת בזום, בימי א' ב -8:30-10:00, החל בנומבמר 2021.

משתתפות.ים בקורס באים מעולמות מגוונים: מטפלים מבריאות הנפש ופסיכותרפיסטים. נדרשת השכלה בסיסית של התיאוריה הפוליואגאלית, אותה אפשר לרכוש בקורס "מערכת העצבים - נתונה או נתונה לשינוי" (פרטים לעיל)

קבוצות הדרכה למטפלים/ות

מערכת העצבים: נתונה או נתונה לשינוי - איך לעבוד עם התיאוריה הפוליואגאלית (קורס)

קורס בן 10 מפגשים מקוונים: 5 תיאורטיים של שעה וחצי, ו - 5 תירגולים, בני שעה. הקורס מציע השכלה בסיסית של התיאוריה הפוליואגאלית ויישומים קליניים שימושיים של התיאוריה הפוליואגאלית בקליניקה. עבודה עם גוף המטפל.ת, ועם המטופל.ת.

אנחנו חיים בתוך מערכת העצבים שלנו, וכל חיינו, החיצוניים והפנימיים, מפולטרים דרך האופן בו היא עוצבה על ידי הגנטיקה ועל ידי חויות החיים שלנו. הללו צרובות בגוף ובתאים בכלל, ובנוירונים שלנו ובתקשורת ביניהם בפרט. הבנה של מערכת העצבים, אנטומית ופזיולוגית, ומעבר לפזיולוגיה, מאפשרת הבנה מעמיקה יותר של תהליכי שינוי בקליניקה ומחוצה לה, ומאפשרת לקדם תהליכי שינוי בקליניקה. מטפלת מווסתת על ידי הבנה של מערכת העצבים שלה, מסוגלת לקחת את המטופלותים שלהו למחוזות עמוקים יותר, ואפקטיביים יותר של שינוי, של יכולות ויסות, של תשתית לעבודה על עצמם ועם עצמם וגופם.

הקורס מקנה הבנה של תהליכים בסיסיים בתיאוריה הפוליואגאלית, תוך דגש על אנטומיה, פזיולוגיה והחיבור לפסיכולוגיה, חיבור מרכזי בתשתית התיאוריה. כמו כן יינתנו למעוניינים כלים לפיתוח של תכנית שינוי אישית, שמאפשרת השגת שינוי במערכת העצבים שלנו.  נלמדים עקרונות ותרגילים שמגמישים את המעברים בין המערכות השונות, ומאפשרים זמינות גבוהה יותר של מצבים נינוחים ויצירתיים. מערכת עצבים חזקה היא מהערכת שיש בה גמישות בין מצבים שונים, בין תתי מערכות שונות, שיש בה מעברים שתואמים את המציאות (ולא את הנטיות שהתקבעו בעקבות הרגלים, טראומה וכו').

L3.JPG
תיאוריה פוליואגאלית

הגוף הנשי: קורס למטפלות

מהו הידע שיש לי, כמטפלת, על הגוף הנשי? עד כמה אני נותנות מקום להיבטים של הגוף הנשי והמיניות הנשית בתוך השיח הטיפולי? 


בהשתלמות הנוכחית נפתח צוהר לעולם הגופנפש הנשי דרך פרפסקטיבה של אנליזה ביואנרגטית. המשתתפות ירכשו ידע התפתחותי בהקשר לגוף הנשי, ויעמיקו את הכרותן עם גופן ומיניותן. למידה זו דרך החוויה והתיאוריה, תוכל לסייע להן ולמטופלותיהן במסען לעצמיותן.


גוף ומיניות עומדים במוקד האנליזה הביואנרגטית, המחברת את הידע העמוק של המסורת הפסיכואנליטית עם ידע אנטומי ופזיולוגי עדכני, ומהווה נקודת מבט וגם שיטת טיפול שבבסיסה ובבסיסו תפיסה אנרגטית-גופנית של העצמי. עוד על אנליזה ביואנרגטית. 

מידע חשוב

נפתח קורס למטפלות, בה יילמד באופן התנסותי ידע עדכני על הגופנפש הנשי בראי האנליזה הביואנרגטי. 

למי מיועד הקורס? הקורס פתוח למטפלות בלבד. פסיכולוגיות, פסיכותרפיסטיות, מטפלות במקצועות פארה-רפואיים, רופאות (גם אלטרנטיביות). מי שעובדת עם נשים. 


תאריכים:  הקורס מאורגן ומועבר במסגרת מרכז שילוב.

 

המנחה:
יעל לי, פסיכולוגית ואנליטיקאית ביואנרגטית. מנחת קבוצת תנועה של המכון לאנליזה ביואנרגטית ומורה בתכנית ההכשרה של המכון. מלמדת במרכז שילוב. קליניקה פרטית בת"א.


פרטים והרשמה: מרכז שילוב טלפון 04-993-1110 

12.png
הגוף הנשי: קורס למטפלות
bottom of page